מבט רב תחומי על העולם

טיולים בחוץ לארץ

פעם היה כתוב לנו ב”בזוקה”: "עד גיל 21 תגיע לירח”. בגיל 21 הגעתי לראשונה לחו”ל. זה החל בכיבוש המטרופולינים הגדולים בעולם – ניו יורק, לונדון ופריז. מנוחה באיים של יוון סללה את הדרך למסע הראשון במזרח הרחוק, שהחל בהודו, המשיך בנפאל, תאילנד, סינגפור, וייטנאם והונג-קונג, והסתיים דווקא בשווייץ… המסע הוליד את אחד מאתרי הטיולים הראשונים באינטרנט העברי – "לבי במזרח”.

ה”הנאה” הגדולה מלימודי התואר הראשון הפכה תקופה זו לפורייה עד מאוד מבחינת טיולים (ארבע שנים זה הרבה זמן). השתתפות בפסטיבל קאן בצרפת במפגש בינלאומי של צעירים חובבי קולנוע, ביקור בקנדה, יעדים נידחים בתורכיה, משימת עבודה במקסיקו וניצול הזמן לטיול בה ובמרכז ארצות הברית, מסע שורשים עם המשפחה ברומניה, כמעט חגיגות מילניום בפראג, נופש מהעבודה בקפריסין, ליקוי חמה מלא בזלצקמרגוט באוסטריה, ומסע משובח בפירנאים ובצפון ספרד.

כדי להירגע מכל הנ”ל הגיע המסע השני הלא מוגבל בזמן – להודו ונפאל. המסע הוליד גרסה משוכללת של שיתוף הציבור – הספר "הודו ונפאל” בהוצאת "ידיעות אחרונות”.

תקופת לימודי התואר השני הפכה את הצוהר לעולם לוויטרינה, והטיולים החלו להתעמק ליעדים שגרתיים פחות – טרקים בדולומיטים, תרמילאות בבולגריה (ב-2002 זה לא היה עניין של מה בכך), הרפתקאות הרריות ומורשת יהודית בסלובקיה, יערות בדרום צ’כיה, הונגריה, חוויות בסקוטלנד ובקודקודי סלובניה, ואיך אפשר בלי עוד ליקוי חמה מלא (זה ממכר) בדרום תורכיה. קפיצות מטעם העבודה פלוס הקצאת זמן פנוי בסידני אוסטרליה, ונקובר קנדה, ופרו, שבמקרה הייתה גם נושא עבודת המחקר לתואר שני. בדרך – ייצוג ישראל בערב גאלה של ארגון European Friends of Israel בבריסל, בלגיה.

הטיול של אחרי התואר השני לסין הפך עד מהרה משוטטות רגועה למסע גירויים מרתק ולמירוץ נגד הזמן – זמן אשר קוצב את ימיה של סין המסורתית ואת חלון ההזדמנויות לראות ולחוות אותה. אחרי כמה שבועות ב”ציר התיירים” המתקם המסע במקומות נידחים במרדף אחר מיעוטים נדחקים ומראות כפריים הנעלמים במהירות מנופיה של סין. נקודת המבט הרב-תחומית והבלתי שגרתית חברה למסכת מפגשים וחוויות משמעותיים בכמה סדרי גודל יחסית לחוויות הטיולים הקודמות. כל אלה, בד בבד עם התעצמותה של סין, הסקרנות הגדולה כלפיה והאולימפיאדה, הביאו לכתיבת הספר "יומן סין”.
כסוג של אנטי-תזה, הסתיים המסע בסין בשהות של חודש באיטליה.

לאחר סגירת מעגל עם שתי המעצמות במזרח, הגיע הזמן למפגש ראשון עם אפריקה בטיול באתיופיה, מעין שער ליבשת השחורה. משם ליעדים קונבנציונליים יותר אך מפתיעים בדרכם – מונטנגרו היפהפיה בשילוב עם דוברובניק, האי המופלא כרתים, והעיר רבת הרבדים ואחת המעניינות בעולם – ברלין.

תגובה אחת עבור טיולים בחוץ לארץ

 1. נשמע ממש כיף. המצגות והתמונות שלך מעוררות חושים. יש בי קצת קנאה על כל מה שהספקת. בלי עין הרע. -השילוב הזה של -איש טכנלוגיה והייטק ואיש שטח-מעניין. אולי אני מקובעת אבל זה נראה לי מיוחד.
  הודו היא אחת הידעים ברשימה החמה שלי.
  חוץ מתאילנד,סין וברזיל.יש לך כישרון ענק.

  פורסם ע"י איילת -כפר סבא בתאריך 19/11/2010 בשעה 08:21 | קישור קבוע

פרסם תגובה חדשה

כתובת המייל שלך לא מפורסמת או מועברת לגורם זר. שדות חובה מסומנים ב-*

*
*

התגיות הבאות מותרות בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • שביל חיפה

  שביל חיפה חיפה כפי שלא הכרתם אותה - שביל חיפה - מסלול הליכה מעגלי
  של 70 קילומטר בנוף העירוני המגוון בעולם
  כניסה לאתר
 • נושאים נבחרים

 • הצטרפות לרשימת התפוצה   

 • הרצאות גיאוגרפיות – מצגות מסע

  רגעי מסע, צילומים, פרשנויות וסיפורים על מקומות מתמזגים לחווייה יחודית במפגש חוג בית, בעבודה, באירוע תרבות...
  למידע נוסף
 • לרכישת הספר יומן סין

  יומן סין
  ספר מסע יוצא דופן אל סין ועולם המסעות... לאתר הספר "יומן סין" הנחה מיוחדת לרוכשים באינטרנט:
  לרכישה מקוונת של הספר
 • הודו ונפאל

  הודו ונפאל אלפים גילו מחדש את תת היבשת ההודית בעזרת מדריך "הודו ונפאל". מה אתכם?

  רכישה טלפונית: "ידיעות ספרים" 03-7683333 מה יש בספר? הסיפור שמאחורי הספר רכישה מקוונת
 • פרויקט המצגות

  "מדיום המגדיר מחדש חוויית נוף וסביבה אמצעית אך אינטימית וסוחף רבבות מעריצים בארץ ובעולם..."
  הסיפור שמאחורי המצגות לכל המצגות
 • סיסמת היום מבית גיא

 • התעדכנו בפייסבוק

  Guy Shachar on Facebook